Rondo Lussy

Powierzchnia reklamowa do wynajęcia
Browse Photos

Powierzchnia reklamowa przy Rondzie im. Andrzeja Lussy

 

Kim był Andrzej Piotr Lussa?

 

ur. 20 lutego 1948 w Otwocku, zm. 13 kwietnia 1995 w Białymstoku –polski lekarz i nauczyciel akademicki, prezydent Białegostoku w latach 1994–1995.

Był synem Franciszka Lussy (ps. Grześ), żołnierza Armii Krajowej.

Z wykształcenia lekarz medycyny. Uzyskał stopień doktora nauk medycznych, specjalizował się w zakresie patofizjologii. Był pracownikiem naukowym Akademii Medycznej w Białymstoku. W 1980 zakładał uczelniane struktury„Solidarność”. Po 1989 organizował regionalne izby lekarskie.

Po wyborach samorządowych w 1994 rada miasta wybrała go na urząd prezydenta Białegostoku. Zmarł w trakcie sprawowania tego urzędu. Jego imieniem został nazwany plac w centrum Białymstoku u zbiegu alei Piłsudskiego i ulicy Branickiego.

Pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Był żonaty z Elżbietą.

Wśród miast wojewódzkich Polski

 

Białystok jest drugim miastem pod względem gęstości zaludnienia i dziesiątym pod względem liczby ludności. Białystok pełni funkcję administracyjnego, gospodarczego, naukowego i kulturalnego centrum regionu. Miasto z przyległymi gminami tworzy aglomerację białostocką. Obszar ten w zależności od koncepcji obejmuje od 1804,76 do 2129,21 km², a zamieszkuje go od 403 tys. do 432 tys. osób.

Lokalizacja

W bezpośrednim otoczeniu Ronda Lussy swoją siedzibę mają różne departamenty Urzędu Miasta, Hotel Gołębiewski, Park Planty, Pałac Branickich zwany również Wersalem Podlasia. Jest to niewątpliwie bardzo prestiżowa lokalizacja. 

“Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua enim ad minim veniam quis nostrud exercitation ullamc. Sed do eiusmod tempor ut labore et dolore magna enim.”
Tamim Joyardar

Managing Director, Cora Ltd

“Sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua enim ad minim veniam quis nostrud exercitation ullamc. Sed do eiusmod tempor ut labore et dolore magna enim.”
Hasan Milon

Managing Director, Cora Ltd

Search. Find. Build Beautifully.

SubscribeContribute